В Миколаєві почав працювати центр розвитку місцевого самоврядування

31 травня в Миколаєві офіційно розпочав роботу Миколаївський центр розвитку місцевого самоврядування.

Повідомляє сайт МИКОЛАЇВ СЬОГОДНІ посилаючись на сайт Миколаївської обласної державної адміністрації.

Участь у церемонії відкриття Миколаївського центру розвитку місцевого самоврядування взяли заступник голови облдержадміністрації Олександр Кушнір, голова Миколаївської обласної ради Вікторія Москаленко, перший заступник Миколаївського міського голови Андрій Дадівєрін, представниця програми «U-LEAD з Європою» Олександра Фелінгер, голови об’єднаних територіальних громад Миколаївщини.

Миколаївський центр – один з 24 регіональних центрів розвитку місцевого самоврядування, які діють на території України та є  відокремленими підрозділами Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного 13 жовтня 2016 року за ініціативи Української асоціації обласних та районних рад і Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад.

Миколаївський центр розвитку місцевого самоврядування, як і інші подібні центри в Україні,  на постійній основі надаватиме методичну, організаційну, консультаційну підтримку органам самоврядування, передусім об’єднаним територіальним громадам, місцевим органам виконавчої влади, неурядовим організаціям і в такий спосіб всім громадянам України.

За словами директору Миколаївського РЦРМС Валентина Бойка, в Центрі працюватимуть 4 співробітника, крім того буде забезпечено співробітництво з 6 експертами, які проводитимуть семінари, ворк-шопи тощо. До кінця поточного року планується провести 30 семінарів та Форум розвитку місцевого самоврядування.

«Це дуже важлива подія для регіону. Голова облдержадміністрації Олексій Савченко велику увагу приділяє тому, щоб жителі Миколаївської області не на словах, а на ділі відчули ті переваги, що надає децентралізація.

Я впевнений, що кожен з представників двадцяти громад, які створено на Миколаївщині весь свій час присвячує забезпеченню добробуту, але існують певні інструменти, що надаються державою та способи використання яких потребують роз’яснення. Саме для цього облдержадміністрація проводить активну, систематичну роз’яснювальну роботу, щоб ви мали змогу вірно скористатись тими можливостями і ресурсами, які дає децентралізація. Я радий, що відтепер в цій роботі у нас є партнери у виді Центру розвитку місцевого самоврядування.  Процес децентралізації не зупинити», – звернувся до учасників заходу Олександр Кушнір.

Зазначимо, що створення  та діяльність Центру розвитку місцевого самоврядування та його регіональних відокремлених підрозділів фінансується Європейським Союзом та країнами-членами, а саме Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією в рамках виконання програми «U-LEAD з Європою».

Джерело: МИКОЛАЇВ СЬОГОДНІ