Україна потрапила в топ злочинних країн через війну

Експерти використовували застарілі дані, коли в країні війна була в розпалі.

Фахівці Всесвітнього економічного форуму високо оцінили рівень організованої злочинності в Україні, спираючись на суб’єктивні дані. Про це заявив радник глави МВС Іван Варченко.

Повідомляє сайт  ДИКЕ ПОЛЕ з посиланням на korrespondent.net.

За його словами, для складання рейтингу бралися дані дворічної давності, коли на рівень злочинності серйозно впливав фактор війни на Донбасі.

“Що стосується цих рейтингів, які дав Всесвітній економічний форум, напевно, зважаючи на те, що він не щороку дає ці рейтинги, а дані збиралися протягом 2015-2016 років переважно, а я думаю, що ще в 2014 році, то в значній мірі, можливо, ця цифра і це місце України, далеко не престижне, забезпечила війна і пов’язані з нею обставини”, – заявив він.

Варченко зазначив, що фахівці брали за основу також думку бізнесу, вважаючи ці оцінки суб’єктивними.

“Там, наскільки ми розуміємо, є суб’єктивні оцінки бізнесу, які в своїй масі дають певною мірою якийсь соціологічний результат, тоді, коли береться багато таких оцінок і почуття бізнесу, легко йому працювати чи ні. Мається на увазі легкість в зв’язку з тиском організованої кримінальної злочинності. Можливо, формулювання пов’язане з тим, що у нас відбуваються бойові дії, відповідно є питання і проблеми з власністю”, – вважає Варченко.

Водночас він стверджує, що криміногенна обстановка в Україні покращилася.

“Якщо ми спостерігаємо динаміку в порівнянні з минулим роком, то криміногенна ситуація значно покращилася в Україні, а в цифрах і відносних показниках, це звучить так. У нас злочинів, в тому числі особливо тяжких і тяжких злочинів в Україні в порівнянні з минулим роком зафіксовано на третину менше. Більше того, розкриття злочинів, які зафіксовані протягом року, відбувається на 10-15% більше”, – додав радник глави МВС.

Нагадаємо, експерти Всесвітнього економічного форуму опублікували рейтинг країн з найвищим рівнем організованої злочинності. Україна в цьому рейтингу розташувалася між Угандою і Тринідадом й Тобаго.

ЧИТAЙТЕ ТAКOЖ НA СAЙТІ UATOPINFO-ВСІ НOВИНИ УКРAЇНИ:

 Жінкa зaстряглa у вікні, кoли викидaлa свoї фекaлії під чaс пoбaчення

Дивні сексуaльні прaктики – збoчення чи прирoдa?

Мужчинa изнaсилoвaл, a зaтем и убил свoю 3-недельную дoчь

Ревнивaя женa жестoкo нaкaзaлa любoвницу мужa, нaпихaв ей между нoг жгучий перец

Стрілянинa в Лaс-Вегaсі: Стівен Пaддoк встaнoвив кaмери у гoтелі (ВІДЕO)