У Бельгії за підготовку терактів затримали 6 осіб

В результаті спецоперації бельгійської поліції в Брюсселі, фламандському Брабанті та Льєжі було затримано 6 осіб, яких підозрюють у підготовці низки терактів на території країни.

Про це повідомляє RTBF.

За інформацією видання, напередодні, в понеділок, 28 грудня, поліція провела кілька обшуків і арештів.

В цілому було затримано шість осіб. Двох підозрюваних суд взяв під варту. Ще четверо були звільнені після допиту, проведеного суддею.

Як повідомляється, чоловіки підозрюються у причетності до діяльності терористичної групи. Наразі встановлюється їхня можлива причетність до терактів у Парижі.

Відомо, що справа перебуває у сфері компетенції федерального прокурора, уповноваженого у боротьбі з тероризмом. Федеральний прокурор наразі утримується від коментарів.

Нагадаємо, напередодні новорічних свят у багатьох країнах Європи оголосили про посилення заходів безпеки.

Раніше повідомлялося, що у Німеччині були посилені заходи безпеки після того, як поліцейські Відня попередили, що у період зимових свят у містах ЄС підвищується загроза терактів.

Пізніше стало відомо, що серед потенційних цілей терористів були поліцейські дільниці Брюсселя.

Також, як повідомило видання Le Soir, атаки планувалося здійснити у кількох місцях скупчення туристів, біля головної площі столиці Бельгії.

У зв’язку з отриманою інформацією, силовики приведені до стану підвищеної готовності.

Також відомо, що третій (підвищений) рівень терористичної загрози оголошений щонайменше на тиждень.

Окрім того, прокуратура у своїй заяві зазначила, що нинішні арешти і розслідування не пов’язані з паризькими терактами 13 листопада.

Європейська правда