Підлітка, що підозрюється у серії крадіжок, залишили під вартою

На рахунку 16-річного хлопця, який фактично не відвідує школу, мінімум чотири злочини.

Колегія апеляційного суду Миколаївської області залишила без зміни постанову слідчого судді Центрального райсуду Миколаєва про обрання запобіжного заходу – тримання під вартою – неповнолітньому учню 11 класу, який підозрюється у крадіжках. Про це повідомили в прес-службі апеляційного суду, передає МИКОЛАЇВ СЬОГОДНІ.

Постановою судді Центрального райсуду від 5 листопада щодо громадянина А., 2000 року народження, застосований запобіжний захід – тримання під вартою на строк до 4 грудня включно, з можливістю звільнення з-під варти в разі внесення застави в розмірі 120 тис. грн. Учень підозрюється у вчиненні крадіжок: 24 серпня з магазину “Доярушка” і 28 серпня з магазину “Палітра”, 10 та та 14 вересня разом з іншими злодіями підозрюється у проникненні до кіоску “Ремонт мобільних телефонів” та магазину “Лакомка” у  Миколаєві.

На думку слідчого судді, застосування більш м’яких запобіжних заходів було би недостатнім для запобігання ризикам, оскільки законний представник неповнолітнього підозрюваного не має належного виховного впливу на сина, який фактично не відвідує школу, то тримання його під вартою ніяк не вплине на навчальний процес. Захисник неповнолітнього підозрюваного подав апеляційну скаргу на вказане судове рішення.

Відповідно до положень ст. 183 КПК України, тримання під вартою є винятковим запобіжним заходом, який застосовується виключно у разі, якщо прокурор доведе, що жоден із більш м’яких запобіжних заходів не зможе запобігти ризикам, передбаченим ст. 177 КПК України. Апеляційний суд визнав, що вказані вимоги закону при розгляді клопотання слідчого суддею були дотримані.

Слідчий суддя врахував, що громадянин А. обґрунтовано підозрюється у скоєні низки тяжких кримінальних правопорушень, за які йому може бути призначено покарання – позбавлення волі строком до шести років, а також враховано кількість епізодів вчиненого.

Зважаючи на обставини, апеляційна інстанція вказала, що скарга не може бути задоволена і залишила судове рішення першої інстанції без зміни. Ухвала апеляційного суду в касаційному порядку оскарженню не підлягає.