Обговорили хід робіт з оновлення схеми території області

Заступник голови облдержадміністрації Валентин Гайдаржи провів нараду з представниками ДП «Український державний науково-дослідний інститут проектування міст «ДНІПРОМІСТО» ім.Ю.М.Білоконя на тему виконання робіт з проектування містобудівної документації регіонального рівня – «Схема планування території Миколаївської області (внесення змін)».

Повідомляє сайт МИКОЛАЇВ СЬОГОДНІ посилаючись на сайт Миколаївської обласної державної адміністрації.

Зазначені роботи проводяться в рамках реалізації обласної комплексної програми розроблення (оновлення) містобудівної документації територій та створення (функціонування) служби містобудівного кадастру Миколаївської області на 2016-2020 роки, яка була прийнята рішенням Миколаївської обласної ради від 11 березня 2016 року №2.

Слід відзначити важливість робіт з оновлення містобудівної документації для розвитку Миколаївської області, оскільки  саме ці документи визначають особливості та напрями використання територіальних ресурсів, режими забудови територій та землекористування, прогнозують інвестиційну спроможність територій, встановлюють їх функціональне призначення, обґрунтовують встановлення меж населених пунктів, забезпечують правову основу щодо передачі земельних ділянок із земель державної або комунальної власності у власність чи користування фізичним та юридичним особам для містобудівних потреб.

Відсутність оновленої містобудівної документації призводить до неоднозначного застосування містобудівного та земельного законодавства, створює підґрунтя для зловживань окремими посадовими особами місцевих органів виконавчої влади і органів місцевого самоврядування, а також до прийняття суперечливих рішень щодо забудови територій та оскарження цих рішень.

В ході наради, представники ДП «Український державний науково-дослідний інститут проектування міст «ДНІПРОМІСТО» ім. Ю.М.Білоконя надали інформацію про виконані етапи проектування та перспективу завершення робіт в цілому, які у разі продовження та своєчасного фінансування повинні бути завершені у поточному році.

Валентин Гайдаржи акцентував увагу присутніх на плануванні рекреаційних районів, особливо в Коблівсько-Рибаківській прибережній зоні, та запропонував інституту розглянути можливість зміни містобудівної документації зазначеної території.

Джерело: МИКОЛАЇВ СЬОГОДНІ