Миколаївщині бракує концесійних доріг

Основні параметри платних концесійних доріг забезпечуватимуть розрахункову швидкість руху автотранспорту 150 км/год. Це як мінімум по дві смуги руху у кожному напрямку, розподілювальна смуга, всі розв’язки у різних рівнях без пересічень із зустрічними напрямками руху.

Відповідно до законодавства, всі платні автомобільні дороги проходитимуть за межами населених пунктів та матимуть альтернативну безоплатну дорогу за тим же напрямком, тому користувачі будуть завжди мати можливість вибору маршруту.

Проте, попри , здавалося, ефективність таких доріг, ситуація залишається складною.

Для прикладу, в планах є будівництво підходів до морських портів на півдні країни, відтинок дороги Херсон – Миколаїв – Кіровоград, який зараз проектується в бетоні. Там сільгоспвиробники возять зерно з елеваторів в порти в радіусі 300 км, тому вигідніше везти дорогою, ніж залізницею.

В такий кризовий час пора шукати максимально вигідні нам виходи із складних ситуацій. Хочеться вірити, що дорога Херсон – Миколаїв – Кіровоград, зіграє на руку не лише Миколаївщині, а й транспортній системі усієї країни.

Але поки що залишається лише вірити у те, що до благань миколаївських автомобілістів дослухаються.