Миколаїв – серед лідерів по простоті оформлення дітей в дитсадки

У Миколаєві Асоціація міст України спільно з Норвезькою асоціацією місцевих та регіональних влад, Норвезьким інститутом міських і регіональних досліджень в рамках проекту «Партисипативна демократія і обґрунтовані рішення на місцевому рівні в Україні» провела третє засідання робочої групи щодо поліпшення якості надання послуг у сфері освіти, передає сайт Дике Поле з посиланням на прес-службу Миколаївської міської ради. Його учасниками стали представники управлінь освіти, навчальних закладів 10 міст України, які обрані проектом.

Перші два засідання проходили в Києві і Львові. Миколаїв не випадково визначений місцем для проведення чергового засідання учасників проекту, оскільки має великий досвід в питаннях організації надання освітніх послуг.

Учасників зустрічі привітали Крістіан Ларсен, координатор проекту в KS і Крістіан Тронстад, дослідник НІБР Norwegian Institute for Urban and Regional Research.

Перед проектом стоїть завдання: підвищити ефективність в діяльності органів місцевого самоврядування в сфері освіти.

– За результатами соціологічного опитування населення і службовців органів місцевого самоврядування, проведеного на замовлення проекту в липні 2016 року, в 10 містах, які є учасниками проекту, Миколаїв отримав найвищі оцінки за виховання і навчання дітей в дитячих садах, емоційний стан вихователів, психологічне здоров’я вихованців, стан ігрових і спальних приміщень, а також музичних і спортивних залів. Крім цього, ми отримали високі оцінки за прозорість використання батьківських внесків в дошкільних дитячих установах, – розповідає Анна Деркач, начальник міського управління освіти. – Що стосується середньої школи, то згідно з опитуванням батьки задоволені якістю отриманих знань в школі, роботою секцій, факультативів та гуртків, а також участю батьків у житті школи, тобто принцип цивільно-державного управління в нашому місті працює на гідному рівні.

Ганна Іллівна назвала і проблемні питання, над якими потрібно попрацювати. Це – переповненість груп у дошкільних установах, для вирішення цієї проблеми в цьому році відкрили 15 нових груп додатково, 11 за рахунок міського бюджету, 4 групи за кошти грантового проекту ЄС “Нові можливості для вимушених переселенців осіб”. Крім того, підсумки опитування показали, що потрібно працювати над якістю харчування. Ганна Іллівна додала, що з 1 жовтня вартість харчування підвищилася, вона сподівається, що буде налагоджений баланс між грошовими і натуральними нормами, передбаченими постановою Кабінету Міністрів України. Особливої уваги потребують санітарні вузли в школах і технічний стан будівель і споруд освітньої сфери. У бюджеті 2017 року передбачаються кошти на реконструкцію, реставрацію будівель, ремонт приміщень та санітарних вузлів. У 2016 році в 55% навчальних закладів були відремонтовані туалетні кімнати і цей процес буде продовжений. Ганна Іллівна відзначила, що в школах ще потрібно працювати над відкритістю та ефективністю використання батьківських коштів. Нагадаємо, що 15 вересня відбулися загальноміське збори, де було прийнято рішення про створення благодійних фондів в школах і дитячих садах з метою забезпечення відкритості, прозорості використання благодійних внесків.

Цікаво, що Миколаїв серед інших міст лідирує за “параметрами”: простота процедури оформлення дітей в сади, забезпечення іграшками, розвиваючими і дидактичними матеріалами, результати учнівських олімпіад.

Бровари можуть пишатися найнижчим рівнем внесків на ремонти в дитячих садах, Дніпро – найнижчими зборами в школах. Краще харчування в дитячих садах Херсона та Чернівців. Найвищі витрати з міського бюджету на 1 учня в Дніпрі.

У проекті беруть участь 10 міст: Львів, Тернопіль, Чернівці, Кам’янець-Подільський, Житомир, Бровари, Біла Церква, Дніпропетровськ, Херсон і Миколаїв.