Аферисти продовжують “заробляти” на довірі людей

За фактом шахрайських дій розпочаті кримінальні провадження за ознаками чч.1 та 3 ст.190 КК України «Шахрайство». Вживаються заходи щодо встановлення та затримання винних осіб.

Так, до Центрального відділу поліції ГУНП в Миколаївській області звернулась 25-річна місцева мешканка, яка повідомила, що вона замовила на сайті в мережі Інтернет мобільний телефон. Домовившись із «продавцем» по телефону, потерпіла перерахувала 600 гривень завдатку за товар, а коли намагалась знову зв’язатися із постачальником для уточнення окремих даних, то абонент вже не відповідав та на зв’язок більше не виходив.

До поліції Інгульського району звернулася 36-річна місцева мешканка. З розповіді потерпілої, 14 липня близько 10:30 год. її зателефонував невідомий та, представившись робітником банку, повідомив, що потрібно перевірити деякі особисті данні потерпілої. Жінка, нічого не підозрюючи, відповідала на усі запитання афериста, а через декілька хвилин після спілкування із незнайомцем отримала СМС-повідомлення про зняття із її рахунку понад 10 000 гривень, повідомляє ВОЗНЕСЕНСЬК СЬОГОДНІ.

Від дій афериста постраждав мешканець Миколаївського району. 40-річному заявнику зателефонував невідомий, який, назвавшись представником фінансової установи, запропонував йому працевлаштуватися водієм. Незнайомець запевнив потерпілого, що для отримання зарплати вже у поточному місяці необхідно надати реквізити банківської картки для оформлення картки. Заявник назвав співрозмовнику усі необхідні дані, після чого отримав СМС-повідомлення із сумною звісткою про зняття із його рахунку понад 2000 гривень.

Із заявою про скоєння шахрайських дій до Вознесенського відділу поліції звернулась 57-річна місцева мешканка, яка розповіла правоохоронцям, що їй на мобільний зателефонував незнайомець, та, назвавшись її сином, повідомив, що він знаходиться зараз у відділку поліції, бо став винуватцем скоєння дорожньо-транспортної пригоди, в результаті якої постраждала людина, і йому терміново потрібно сплатити гроші на лікування – 1500 гривень. Налякана заявниця, якій здалося, що з нею дійсно розмовляє її родич, зібравши вказану суму коштів, переказала їх на вказаний «нащадком» рахунок. Лише після здійсненої операції, потерпіла зателефонувала сину та дізналась, що він знаходиться вдома та з ним все гаразд.

До поліції надійшло повідомлення від 37-річного чоловіка про вчинення відносно нього шахрайських дій. Заявник розповів, що знайшов на одному з Інтернет-сайтів оголошення про продаж фотоапарату вартістю 2800 грн. За словами власника техніки, він може надіслати товар виключно після здійснення передплати на вказаний ним банківський рахунок 100 грн. завдатку, що заявник і зробив, проте свого замовлення так і не отримав.

В аналогічну ситуацію потрапив 32-річний мешканець обласного центру. Чоловік, замовивши дитячий одяг через сайт купівлі-продажу, перерахував «постачальнику» 10 тисяч грн., після чого, як і в попередньому випадку, залишився ні з чим.

Ще однією жертвою Інтернет-афериста стала 31-річна мешканка Заводського району. Жінка, знайшовши через Інтернет оголошення про надання в оренду квартири, зв’язалася із «власником» помешкання й переказала на вказаний ним рахунок 770 грн., після чого зв’язок з орендодавцем обірвався.

Слідчими відділеннями підрозділів розпочаті кримінальні провадження за ознаками ч.ч.1 та 3 КК України «Шахрайство», санкція яких передбачають покарання від штрафу до позбавлення на строк до восьми років.